Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ՝ քրեական հետապնդում հարուցելով Վեհափառի դեմ․ հայտարարությունԼեհաստանը ռեպարացիաների պահանջը տարածում է Գերմանիայից բացի նաև Ռուսաստանի վրաԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը2024 թվականին ՀՀ-ում հանրաքվե չի եղել, առանց հանրաքվեի այդ տարածքները Ադրբեջանին փոխանցելը հանձնում անվանելը, մեղմ ասած, արդարացված է․ Մելոյանը՝ Կիրանցի մասին (տեսանյութ)«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանՀամագործակցության արդյունքում քրեական ոստիկաններն առգրավել են մեկ կիլոգրամ 148 գրամ մարիխուանաԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն ՄարուքյանԴատարանը Ստեփան Ասատրյանի գործունեությունը կարգավորող պայմանագիր է պահանջել Հայ Առաքելական Եկեղեցուց«Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն». Բագրատ ՄիկոյանՎրաստանը նվաճեց իր առաջին մեդալը Ձմեռային օլիմպիական խաղերի ողջ պատմության ընթացքումԸնթերցեք «Առաջարկ Հայաստանի» կոնցեպտը․ Արման ԱբովյանԲաքվում դատում են ոչ միայն Ռուբենին, այլև ողջ հայ ժողովրդին․ Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունըՄենուա Սողոմոնյանը Ռուբեն Վարդանյանի դատի մասինTeam Holding-ի պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում. տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker ArmeniaԲացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են․ Արման ԱբովյանԱրդյոք այդ «դատավարության» հեղինակները գիտե՞ն՝ գաղափարները դատապարտել հնարավոր չէ․ Թանդիլյան
Այսօր տեղեկացանք, որ Ռուբեն Վարդանյանը՝ սիրելի ամուսինը, հայրը, եղբայրը և պապիկը, դատապարտվել է 20 տարվա ազատազրկման։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքը։
«Ադրբեջանի ռազմական դատարանի կողմից կայացված դատավճիռը սարսափելի է, բայց սպասելի։ Ռուբենի 874 օր առաջ առանց պատճառի կալանավորվելուց ի վեր պարզ դարձավ, որ այս դատավարության արդյունքը կանխորոշված ​​է։ Նրա կալանքի ընթացքում նրա դեմ առաջադրված մեղադրանքներից ոչ մեկի համար որևէ ապացույց չի ներկայացվել։
Այս ընթացքում Ռուբենը զրկվել է պատշաճ դատավարության, իրական, ոչ միայն պաշտոնական, իրավաբանական ներկայացուցչության հասանելիության, միջազգային փաստաբանների հասանելիության և անկախ լրատվամիջոցների լսումներին մասնակցելու ցանկացած երաշխիքից։
Լսումները տեղի են ունեցել փակ դռների հետևում և արդար դատավարության չափանիշներին անհամատեղելի պայմաններում, ոչ միայն միջազգային իրավունքի, այլև նույնիսկ Ադրբեջանի օրենսդրության համաձայն։
Ռուբենի՝ որպես մարդասիրական, բարեգործ և սոցիալական ձեռնարկատիրոջ հեղինակությունը ոչնչացնելու փորձերին չնայած, քաղաքացիական հասարակության առաջնորդներն ու միջազգային դիտորդները մեր ընտանիքին աջակցություն են ցուցաբերել, որը մեզ ուժ և հույս է տվել։
Բոլոր նրանք, ովքեր անձամբ ճանաչում են Ռուբենին կամ շփվել են նրա հետ նրա հետ մասնագիտորեն հասկանում են իր դեմ առաջադրված մեղադրանքների անհեթեթությունն ու անհամապատասխանությունը։
Դատվում էին ոչ միայն Ռուբենը և հայ բանտարկյալները, այլև ողջ հայ ժողովուրդը։
Մենք շարունակելու ենք ձգտել Ռուբենի և քաղաքական դրդապատճառներով պահվող հայ բանտարկյալների ազատ արձակմանը, և կոչ ենք անում աշխարհի առաջնորդներին, միջազգային կազմակերպություններին և մարդու իրավունքների պաշտպանության խմբերին ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ համաձայն միջազգային իրավունքի, նրանց ազատությունն ապահովելու և նրանց իրավունքները պաշտպանելու համար»։