Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն Կաթողիկոսի«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանԸնդդիմության կազմակերպվածությունից է կախված լինելու սրանց «քաղաքական աղբանոց» շպրտելը… ԽաչատրյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանՄի խումբ հավատավորներ նախաձեռնել են ստորագրահավաք՝ ի աջակցություն Հայ առաքելական եկեղեցուԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՀԱԿ-ն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում եկեղեցունԵրևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել էՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Վենետիկի հանձնաժողովը խնդրել է վերացնել երկքաղաքացիության և մշտական բնակության ցենզերը․ փաստաբանԹոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան»
ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
Նոր ապացույցներ և հիմնավորումներ կան, որ ՀԷՑ-ը խլվել է, և գործընթացը քաղաքական է․ հրավիրված ասուլիսին հայտարարեց ՀԷՑ-ի նախկին գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Դավիթ Ղազինյանը։
Նրա խոսքով՝ փոքրիկ խմբակի որոշ ներկայացուցիչներ, միմյանց հետ չհամաձայնեցնելով, զրպարտիչ տեսանյութեր էին հրապարակում՝ խոսելով փոխառությունների, վարկերի տոկոսների և այլ հարցերի մասին։
«ՀԾԿՀ-ի նախագահին բազմիցս հորդորել էինք ներկայացնել ճշմարտությունը։ Նրան բազմաթիվ անգամներ մեղադրել եմ, թե ինչու չեն զանգում և չեն ճշտում իրենց կողմից թղթի վրա անկախ, բայց փաստացի կախված հանձնաժողովից, թե որն է ինչից հետո։ Կասկած ունեի, որ շատ լավ իմանալով՝ միևնույն է մեր ժողովրդին խաբում է։ Գոնե հիմա այս փաստով հանձնաժողովի նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ ՓԲԸ-ի կողմից վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը, այսինքն՝ դա որևէ կապ չունի այն գումարի հետ, որը մեր քաղաքացիները՝ մենք բոլորս, վճարում ենք հոսանքի համար»,- ասաց նա։
Դավիթ Ղազինյանը նշեց, որ թեև կարծում էին, թե այս իշխանությունները որևէ բանից չեն վախենում, սակայն վերջերս հասկացել են, որ վախենում են Սամվել Կարապետյանից և «չորրորդ իշխանությունից»։
«Ձեր շնորհիվ շատ ճշմարտություններ բացահայտվում են, և երեկ ստիպված խոստովանեցին, որ այդպես է»,- ասաց նա։