Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն Կաթողիկոսի«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանԸնդդիմության կազմակերպվածությունից է կախված լինելու սրանց «քաղաքական աղբանոց» շպրտելը… ԽաչատրյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանՄի խումբ հավատավորներ նախաձեռնել են ստորագրահավաք՝ ի աջակցություն Հայ առաքելական եկեղեցուԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՀԱԿ-ն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում եկեղեցունԵրևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել էՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Վենետիկի հանձնաժողովը խնդրել է վերացնել երկքաղաքացիության և մշտական բնակության ցենզերը․ փաստաբանԹոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան»
Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. Ղազինյան
«Թույլ տվեք փոքրիկ նախաբանով, այնուհետև՝ սիրով պատասխանեմ ձեր հարցերին։ Ինչպես հիշում եք՝ ՀԾԿՀ-ի հետ կապված թեման բազմիցս քննարկվել է, և հարցը ունի միանշանակ քաղաքական կոնտեքստ՝ քաղաքական հաշվեհարդարի և 1 անձի քմահաճույքի հետ կապված։ Իրադարձությունները զարգանում են շատ արագ, ուստի անհրաժեշտություն առաջացավ ևս մեկ անգամ ներկայացնել ընթացիկ իրավիճակը, նոր ապացույցներ և հիմնավորումներ՝ թե ինչու է հացի խլումը քաղաքական բնույթ կրում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Դավիթ Ղազինյանը:
Նրա խոսքով՝ փոքրիկ խմբակի մի շարք ներկայացուցիչներ զրպարտիչ տեսանյութեր են հրապարակում՝ կապված փոխադրումների, վարկերի և տոկոսների հետ։ «Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահին բազմիցս հորդորել էին, որ ներկայացնի ճշմարտությունը, և վերջապես ընդունեց, որ ՀԾԿՀ-ից վերցված վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը, ինչը որևէ կապ չունի հոսանքի սակագնի հետ, որը վճարում են քաղաքացիները»,- ընդգծեց Ղազինյանը:
Նա խոսեց նաև ավտոտրանսպորտի, տարածքների և կառավարման արդյունավետության մասին.
«Պետության կառավարման արդյունավետության առումով՝ մենք բոլորս տեսանք, թե ինչ կատարվեց վերջին 6 ամսում։ Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ։ Այսպիսով՝ ստեղծվել է համատարած խաբեության և վարկաբեկման իրավիճակ»,- հայտարարեց նա:
Ղազինյանն ընդգծեց կուտակային և արևային կայանների համակարգի խնդիրները. «Մեր հաշվարկներով՝ արևային կայանների ինքնավար համակարգերի արժեքը կրկնակի թանկանալու է, իսկ 8 տարվա ընթացքում Հայաստանի և Իրանի միջև 400 կիլովատ գիծը չի հասցվել ավարտին։
Ավելցուկի դեպքում պետությունը պարտավոր է փոխհատուցել անջատված կայանների համար, ինչը սակագնի հետ միանշանակ փոխկապակցված չէ»,- ասաց Ղազինյանը:
Նա հավելեց, որ մոդուլային ատոմակայանների վերաբերյալ տեղեկատվությունը ևս կարևոր է. «ԱՄՆ-ում 2023 թ․-ին տրվեց առաջին լիցենզիան մոդուլային ատոմակայանի նախագծման և կառուցման համար, սակայն շինարարությունը կանգնեցվեց՝ իրական արժեքների բարձր լինելու պատճառով։ Եթե վճարվի նախատեսված գումարը, ինքնարժեքը 60–80 դրամ կլինի, ինչը նշանակում է, որ կամ պետք է չաշխատի, կամ սակագինը բարձրացվի, կամ պետբյուջեից սուբսիդավորվի»,- եզրափակեց նա: