Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացություններըՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանԿարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումըԲաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոցՏեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամասԱբովյանի կոմունալ տնտեսության պաշտոնատար անձը կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՏնտեսական համագործակցության ներուժը ամբողջովին իրացված չէ․ Պապոյանը՝ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարինՓաշինյանը գրեթե ամեն օր ֆեյսբուքով սրտիկ է ցույց տալիս, ձեզ վերագրո՞ւմ եքՈչ ոք չի կարող չեղարկել Արցախյան նոր շարժման հնարավորությունը. Աննա ԿոստանյանՆորարար տեխնոլոգիաներով ուժեղացող Հայաստան. Ուժեղ ՀայաստանՊատմությունը բազմիցս ցույց է տվել՝ տարածքները հնարավոր է վերադարձնել․ Մեսրոպ ԱռաքելյանՄեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԻրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համարՀայաստանում արձանագրվել է սուր շնչառական վարակների որոշակի ակտիվացումՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումՄահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին
Աստղային աջակցություն մարզադաշտից․ հայտնի ըմբիշները հետևել են Նոայի պատմական հաղթանակին
ՈՒԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիաների լիգայի 2025/26թթ․ խաղարկության անցումային փուլի «Նոա» — «ԱԶ Ալկմար» հանդիպումը մեծ իրարանցում էր առաջացրել ոչ միայն ֆուտբոլասերների, այլև ողջ հայ մարզաշխարհի շրջանում։ Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած կարևորագույն խաղին տրիբունաներից հետևել և հայկական թիմին աջակցել են աշխարհահռչակ հայ մարզիկները։
Մասնավորապես, եվրագավաթային երեկոյին ներկա են եղել UFC-ի թեթև քաշային կարգի աստղ Արման Ծառուկյանը, հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը, ինչպես նաև ըմբշամարտի հայտնի դեմքեր՝ Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանն ու Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոյանը։
Այս մասին հայտնի է դարձել Արման Ծառուկյանի տելեգրամյան ալիքից, որտեղ խառը մենամարտերի հայ մարտիկը տեսանյութեր է հրապարակել մարզադաշտից՝ ցուցադրելով տրիբունաներում տիրող ֆանտաստիկ մթնոլորտն ու տղաների անմիջական աջակցությունը երևանյան թիմին։
Հիշեցնենք, որ աստղային աջակցությունը տվեց իր արդյունքը, և «Նոան» կարևոր առավելության հասավ նիդերլանդական «ԱԶ Ալկմարի» նկատմամբ՝ հաղթելով 1:0 հաշվով։ Խաղի ճակատագիրը վճռվեց 53-րդ րոպեին, երբ Հովհաննես Համբարձումյանը հեռահար և շքեղ հարվածով գրավեց մրցակցի դարպասը: Այս գոլն այնքան տպավորիչ էր, որ դրան իր պաշտոնական էջերում հատուկ անդրադարձել էր նաև ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը։
Թիմերի միջև վճռորոշ պատասխան հանդիպումը, որտեղ կորոշվի հաջորդ փուլի ուղեգրի ճակատագիրը, կկայանա Նիդերլանդների Ալկմար քաղաքում փետրվարի 26-ին։