Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացություններըՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանԿարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումըԲաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոցՏեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամասԱբովյանի կոմունալ տնտեսության պաշտոնատար անձը կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՏնտեսական համագործակցության ներուժը ամբողջովին իրացված չէ․ Պապոյանը՝ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարինՓաշինյանը գրեթե ամեն օր ֆեյսբուքով սրտիկ է ցույց տալիս, ձեզ վերագրո՞ւմ եքՈչ ոք չի կարող չեղարկել Արցախյան նոր շարժման հնարավորությունը. Աննա ԿոստանյանՆորարար տեխնոլոգիաներով ուժեղացող Հայաստան. Ուժեղ ՀայաստանՊատմությունը բազմիցս ցույց է տվել՝ տարածքները հնարավոր է վերադարձնել․ Մեսրոպ ԱռաքելյանՄեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԻրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համարՀայաստանում արձանագրվել է սուր շնչառական վարակների որոշակի ակտիվացումՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումՄահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին
Երևանում նշվեց Հայրենիքի պաշտպանի օրը
Հայ և ռուս կոմպոզիտորների հայրենասիրական երգեր և սիրված քնարական ստեղծագործություններ հնչեցին Երևանում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնի բեմում՝ Հայրենիքի պաշտպանի օրվան նվիրված «Պահելով ընդհանուր սահմանները» համերգի ընթացքում։
Հյուրերի առջև ելույթ ունեցավ «Ռոմանովիչ բենդ» խումբը՝ հայտնի դաշնակահար և կոմպոզիտոր Մադաթ Ավանեսովի ղեկավարությամբ։ Հատկանշական է, որ հանդիսատեսը ակտիվորեն ձայնակցում էր արտիստներին, իսկ լեգենդար «Սպաներ» երգը ունկնդրեց հոտնկայս։
Տոնական միջոցառմանը ներկա էին Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» ներկայացուցչության ղեկավար Վադիմ Ֆեֆիլովը, ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության, «Էրեբունի» ավիաբազայի և ռուսաստանյան կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։
Երեկոյի ավարտին Երևանում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնի տնօրեն Հայկ Մելիքյանին հանձնվեց Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության ղեկավարության շնորհակալագիրը՝ «Հայրենիքի պաշտպանի օրվան նվիրված տոնական համերգը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար»։
Շնորհավորելով բոլոր զինծառայողներին նշանակալի տոնի կապակցությամբ, Հայկ Մելիքյանը նշեց. «Ավանդույթներին հավատարիմ մնալով՝ մենք ամեն տարի նշում ենք Հայրենիքի պաշտպանի օրը, որը խորհրդանշում է մեր նախորդ սերունդների հայրենասիրությունը, քաջությունը և հերոսությունը, որոնց շարքերում էին նաև հայ ժողովրդի փառահեղ որդիները։ Այս տոնը վեհ իմաստ է կրում՝ սիրել և պաշտպանել հայրենիքը։ Եվ այսօր ես ուզում եմ մաղթել մեզ բոլորիս խաղաղ երկինք և բարօրություն»։
Տոնական միջոցառումը կազմակերպել էին Մոսկվայի կառավարությունը, Մոսկվայի արտաքին տնտեսական և միջազգային հարաբերությունների վարչությունը, Մոսկվայի հայրենակիցների տունը և Երևանում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնը։