Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացություններըՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանԿարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումըԲաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոցՏեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամասԱբովյանի կոմունալ տնտեսության պաշտոնատար անձը կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՏնտեսական համագործակցության ներուժը ամբողջովին իրացված չէ․ Պապոյանը՝ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարինՓաշինյանը գրեթե ամեն օր ֆեյսբուքով սրտիկ է ցույց տալիս, ձեզ վերագրո՞ւմ եքՈչ ոք չի կարող չեղարկել Արցախյան նոր շարժման հնարավորությունը. Աննա ԿոստանյանՆորարար տեխնոլոգիաներով ուժեղացող Հայաստան. Ուժեղ ՀայաստանՊատմությունը բազմիցս ցույց է տվել՝ տարածքները հնարավոր է վերադարձնել․ Մեսրոպ ԱռաքելյանՄեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԻրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համարՀայաստանում արձանագրվել է սուր շնչառական վարակների որոշակի ակտիվացումՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումՄահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին
ՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն Մարուքյան
Քանի որ ընդդիմադիր մեկ բևեռ ձևավորել չհաջողվեց՝ մենք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու ենք այն ձևաչափով, որով միշտապես գնացել ենք ընտրությունների։ Այս մասին «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանը։
Նա նաև հիշեցրեց, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը դեռ դեկտեմբերին կայացած համագումարում է կայացրել խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու որոշում։ «Մենք եղել ենք ջատագովը խոշորացված՝ մեկ բևեռով ընտրություններին մասնակցելու, սակայն այս պահին կարող ենք արձանագրել, որ նման բևեռ ձևավորել չի ստացվի։
Ինչ մնում է դաշինք ձևավորելուն՝ բոլոր քննարկումները վաղուց ավարտել ենք, ինչ բանակցել ենք՝ հրապարակային է եղել։ Փոխարենը հայտարարություն ենք տարածել, որ անկուսակցականների համար բացում են կուսակցության դռները, կուսակցության նախընտրական ցուցակում 30 տոկոս անկուսակցականներ կլինեն։ Այս պահին բազմաթիվ մարդիկ են դիմում, այդ թվում՝ հանրային դեմքեր, ակտիվիստներ, ովքեր  նույնպես կլինեն մեր ցուցակում»։
Անդրադառնալով ՔՊ-ի հետ համագործակցության հնարավորությանը՝ Մարուքյանը նշեց, որ դեռ կուսակցության համագումարում հայտարարել ենք, որ գործող իշխանության հետ համագործակցության բոլոր կամուրջները այրել են։ «ՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք, ոչ քաղաքական, ոչ ծրագրային, ոչ տեսլականի։ Հետևաբար, այդ թեման բացարձակապպես քննարկման ենթակա չէ»։
Ինչ մնում է խորհրդարան անցնելուց հետո համագործայցությանը՝ Մարուքյանն ընդգծեց, որ «դա հայ ժողովրդի ամենասիրած հեքիաթի ժանրից է»։ ««Կիկոսի մահը» չեմ մեկնաբանի, բայց երբ ասում ենք իշխանության հետ համագործակցության համար բոլոր կամուրջներն այրված են՝ նշանակում է համագործակցության հնարավորություն նաև այդ ձևաչափում ևս այլևս չկա։ Երբ խորհրդարան անցնենք, ու այդ հարցն հնչի՝ կպատասխանենք։ Դեռ պետք է հասկանալ, թե ով է անցնում խորհրդարան։ Մի բանում հստակ վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու եք, մնացածը կապրենք՝ կտեսնենք»։