Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին առգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ հերթական խոշոր բացահայտումըՀարավային Կորեայի նախկին նախագահը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանՀՀ-ում փետրվարի 18-ին արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու Էդուարդ Դայանը արժանացել է Գրան Պրիի Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի հետ հաջորդ բանակցությունների հնարավոր վայրըՍրտանց շնորհավորում եմ եզդիական համայնքին Սուրբ Նաբիի (Խըդըր Նաբիի) տոնի առթիվ․ Նարեկ ԿարապետյանՍպասվում են տեղումներ՝ լեռներում ձյան, նախալեռներում՝ անձրևի տեսքովԱմասիայում Ադրբեջանցիներ են վերադառնում, Երևանում սկանդալային կրակոցներ են․ Էդմոն ՄարուքյանԵՄ-ՀՀ հարաբերությունները շարունակում են խորանալ․ հայտարարությունՀրդեհ՝ Թումանյան փողոցում գործող սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկումԵԽ պատգամավորը ԵՄ-ին կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման համարԵկեղեցու երկու հայցերն ընդդեմ Արամայիս Թախմազյանի դատարանն ընդունել է վարույթՋրանջատում՝ Երևանում․ հասցեներԱնտառապետը ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին. ոստիկանների բացահայտումըԻրենց` պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն չգիտի ինչպես ծախսի թոշակըԲովանդակային քննարկում՝ բաժանարար խոսույթի փոխարեն․ Շաքե ԻսայանՖեյսբուքի սրտկներից դուրս իրական կյանքն է, որտեղ փոփոխությունների սպասում կա և լինելու է փոփոխություն, լինելու է Ուժեղ Հայաստան. Մարիաննա ՂահրամանյանԹուրքիայի Արտգործնախարարը հայտարարեց, որ աջակցում են Փաշինյանին 149․658 դրամ արժողության ժամացույց, 249․430 դրամանոց նկար․ ինչ նվերներ է ստացել Սիմոնյանը ՄոսկայումԱդրբեջանական բենզին կգնե՞ք
Պարգեւավճարների ֆոնդի 20 տոկոսը՝ շարքայիններին, 80-ը՝ վերնախավին. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետական գերատեսչություններում չեն դադարում բողոքներն ու քննարկումները՝ կապված պարգեւավճարների տարեվերջյան սկանդալի հետ: Ինչպես գրել էինք՝ պարգեւավճարների երկրորդ սերիան է սպասվում, քանի որ «պիլոտային ծրագիր» կոչված այս ապօրինի նորամուծության շրջանակներում դեկտեմբերին բարձրաստիճան պաշտոնյաներին բաժանված միլիարդների հասնող պարգեւավճարները 2025-ի առաջին կիսամյակի համար են տրվել, իսկ երկրորդ կիսամյակի «փայլուն աշխատանքի» համար հասանելիք նույնքան շռայլ գումարները, ըստ ամենայնի, բաժանվելու են առաջիկայում։
Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն հանրությունն է բզկտել` պառակտել, բաժանել նախկիններ-ներկաներ, նիկոլականներ-ընդդիմադիրներ, հայրենասերներ-անհայրենիքներ… ճամբարների, այլեւ պետական ապարատի աշխատողներին է իրար դեմ հանել: Այժմ պետական բյուջեից սնվողների երկու բանակ է ձեւավորվել` անբացատրելի բարձր վարձատրություն ստացողների վերնախավ եւ ցածր վարձատրվողների ստորին խավ, որն ամբողջ ընթացիկ գործն անում է, բայց դրա դիմաց ղեկավարներից տասնապատիկ ցածր է ստանում»: