Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին առգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ հերթական խոշոր բացահայտումըՀարավային Կորեայի նախկին նախագահը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանՀՀ-ում փետրվարի 18-ին արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու Էդուարդ Դայանը արժանացել է Գրան Պրիի Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի հետ հաջորդ բանակցությունների հնարավոր վայրըՍրտանց շնորհավորում եմ եզդիական համայնքին Սուրբ Նաբիի (Խըդըր Նաբիի) տոնի առթիվ․ Նարեկ ԿարապետյանՍպասվում են տեղումներ՝ լեռներում ձյան, նախալեռներում՝ անձրևի տեսքովԱմասիայում Ադրբեջանցիներ են վերադառնում, Երևանում սկանդալային կրակոցներ են․ Էդմոն ՄարուքյանԵՄ-ՀՀ հարաբերությունները շարունակում են խորանալ․ հայտարարությունՀրդեհ՝ Թումանյան փողոցում գործող սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկումԵԽ պատգամավորը ԵՄ-ին կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման համարԵկեղեցու երկու հայցերն ընդդեմ Արամայիս Թախմազյանի դատարանն ընդունել է վարույթՋրանջատում՝ Երևանում․ հասցեներԱնտառապետը ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին. ոստիկանների բացահայտումըԻրենց` պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն չգիտի ինչպես ծախսի թոշակըԲովանդակային քննարկում՝ բաժանարար խոսույթի փոխարեն․ Շաքե ԻսայանՖեյսբուքի սրտկներից դուրս իրական կյանքն է, որտեղ փոփոխությունների սպասում կա և լինելու է փոփոխություն, լինելու է Ուժեղ Հայաստան. Մարիաննա ՂահրամանյանԹուրքիայի Արտգործնախարարը հայտարարեց, որ աջակցում են Փաշինյանին 149․658 դրամ արժողության ժամացույց, 249․430 դրամանոց նկար․ ինչ նվերներ է ստացել Սիմոնյանը ՄոսկայումԱդրբեջանական բենզին կգնե՞ք
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու Էդուարդ Դայանը արժանացել է Գրան Պրիի
Օրերս Ռուսաստանի Դաշնության Օմսկ քաղաքում անցկացվել է Վիլհելմ Շպետի անվան լարային-աղեղնային գործիքների կատարողների 3-րդ միջտարածաշրջանային բաց մրցույթը: Այն անցկացվել է «Ջութակ», «Ալտ», «Թավջութակ» անվանակարգերում: Ավելի քան 200 երիտասարդ երաժիշտ տարբեր քաղաքներից մասնակցել են հեղինակավոր մրցույթին, որը ևս մեկ քայլ է ապահովելու մասնագիտական շարունակական զարգացումը և ստեղծագործական աճը
Մրցույթի «Ջութակ» անվանակարգում հանդես է եկել «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու, ջութակահար Էդուարդ Դայանը։ Նա նվաճել է մրցույթի առաջին մրցանակը և Գրան Պրին, ինչպես նաև արժանացել է 1 միլիոն ռուբլի դրամական պարգևի։
Գալա համերգի ընթացքում Էդուարդ Դայանը կատարել է Նիկոլո Պագանինիի Ջութակի թիվ 1 կոնցերտը՝ Օմսկի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նվագակցությամբ և դիրիժոր Միխայիլ Գոլիկովի ղեկավարությամբ։
Էդուարդ Դայանը ներկայում ուսումը շարունակում է «Զախար Բրոնի» ակադեմիայում (Շվեյցարիա)։
«Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառուները շարունակում են իրենց հաղթարշավը տարբեր մրցույթների ժամանակ։ Նրանք իրենց հաջողություններով ապացուցում են, որ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի՝ պատանի երաժիշտների մեջ տարիներ ի վեր ներդրած ջանքերը ժամանակի ընթացքում տալիս են իրենց պտուղները, այն է՝ կրթաթոշակառուների ստեղծագործական ու մասնագիտական աճ ու զարգացում և միջազգային տարբեր հարթակներում Հայաստանի Հանրապետության հանրահռչակում։